تحقیق مقاله مدیریت در دنیای امروز سازمان ها

مشخص نشده
مشخص نشده
15
word
97 KB
2162
قیمت: ۲,۰۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله مدیریت در دنیای امروز سازمان ها

  مقدمه :

  مدیریت و سرپرستی در همه جا مورد نیاز می باشد از یک خانواده گرفته تا یک کارخانه و سازمان و کشور و کلاً در تمام جوامع به آن احتیاج می باشد و اگر وجود نداشته باشد یا ضعیف عمل نماید آثار آن را خیلی زودتر مشاهده می کنیم . در یک خانواده اگر سرپرست با لیاقت و مدبر نباشد در خانواده همه به بیراهه خواهند رفت اگر چه از لحاظ اقتصادی و مادی چه از نظر معنوی که مسبب آن فقط در ضعف سرپرستی می باشد .

  به طور مثال اگر تعدادی با هم به سفر می روند یک نفر باید به عنوان راهنما و ما در خرج و هماهنگ کننده باشد تا با گرد آوری نظرات و پیشنهادات بتواند درست و سنجیده عمل کند تا همه از او پیروی کنند تا با یکدلی سفر به آنها خوش بگذرد ولی اگر نتواند همه را با هم هماهنگ کند امکان به تفرقه رفتن همراهان پیش می آید و برای آنها لذت بخش   نمی باشد . به هر شکل در دنیای امروز مدیریت و سرپرستی جایگاه بسیار بالایی را به خود اختصاص داده که اگر در کشورها به این موضوع با دید باز و روشن بنگرند می توانند به آینده خوش بین تر باشند .

   

   

   

   

   

  خدایا ما به تو ایمان آورده ایم ما را ببخش         (قرآن کریم)

  مدیریت در دنیای امروز سازمانها :

  در دنیای امروز که کامپیوتر حرف اول را می زند هنوز هم پایه های سازمانها به محور و تفکرات انسان می چرخد چون که کامپیوتر یک ماشین و ساخت دست انسان است                ممکن است 

  اطلاعات بسیار زیادی داشته باشد ولی هوشمند نیست و نمی تواند عاطفه داشته باشد انسان انعطاف است و قدرت تصمیم گیری دارد با هم درد دل می کنند افکار را به یکدیگر انتقال می دهند و در ضمن می تواند ماشینهایی بسازد که کارآیی هایی بالاتر از کامپیوتر داشته باشند و آنرا از هر نظر توسعه دهند .

  تمام اختراعات و اکتشافات برای پیشبرد مقاصد انسانی و گرداندن چرخه حیات انسان     می باشد ، بنابراین وقتی کارها بر پایه عملکرد انسان باشد توسعه و گسترش بیشتر   می شود البته با الهام گرفتن از اطلاعات کامپیوتر در راهبرد اهداف می توان نتیجه بهتری عایدمان کنیم .

  مدیران و سرپرستان کلیدهای اصلی هر سازمان و سیستمی می باشند که با برخورد نزدیک افکار و اعتقادات و خط مشی مشترک می توانند یک مجموعه عالی و خود کفا را                    تشکیل بدهند .

   

   

  نیکوکاران کسانی هستند که خشم خود را می خوابانند        (قرآن کریم)

  یک مدیر خوب و با تجربه می تواند با تصمیم گیریهای به موقع مشکلات پیش آمده را حل نماید و یا بر عکس راه را برای خود ناهموار سازد .

  در دنیای امروز برخوردهای منطقی کارسازتر است تا تصمیم گیریهای عجولانه و بدون فکر خنده و روی باز می تواند بازدهی بالاتری داشته باشد تا خشونت و تندی که این دومی در این دوره از زمان عمل افراد غیر منطقی می باشد .

  در حال حاضر باید در یک راه گام برداریم و حامی یکدیگر  باشیم تا یک سازمان به نحو احسن اداره شود .

  مدیریت در قرنی که ما در آن هستیم  فراتر از یک شغل و حرفه که برای امرار و معاش          می باشد جایگاه بالاتری را به خود اختصاص داده است و می توان گفت که  (کار مدیریت       هنر است) .

  امروزه مدیریت و سرپرستی به عنوان یک هنر روانکاوی شده است و هر روزی که می گذرد بیشتر به حساسیت آن پی می بریم ، از این رو بیشتر سازمانها و شرکتها برای نیل به اهداف خود به این موضوع توجه خاصی نموده و برای آن سرمایه گذاری های کلان نموده اند

   

  سستی و تنبلی کلید شدائد و مصائب است                علی (ع)

  کلامی از حضرت علی (ع) که در نهج البلاغه می فرماید :

  ((مؤمن در برنامه زندگی دارای سه ساعت است :

  ساعتی که با آن به راز و نیاز با پروردگارش می پردازد .

  ساعتی که برنامه زندگی خود را سامان می بخشد .

  ساعتی که در آنچه حلال است و زیبا با لذتهای نفس خویش دمساز می شود .

  برای انسان خردمند سزاوار نیست که به غیر از این سه چیز رود :

  زندگی را سرو سامان دادن ، یا در کار آخرت و معاد گام نهادن ، یا بهره گرفتن در  چیزهای غیر حرام .

  با الهام گرفتن از گفتار حضرت امیر (ع) می توان زندگی فردی و اجتماعی خود را تقسیم نمود یا برای زندگی برنامه ریزی کرد و یا به عبارتی (زندگی خود را سازماندهی کرد) و از کلمات ایشان دریافت کد مدیریت از همان اجتماع کوچک که خانواده می باشد شروع               می شود تا غیره …

  چرخه حیات زندگی و هستی روی نظم و ترتیب بنا شده است ، اگر ما فکر کنیم که دنیا بدون برنامه و سازماندهی پیش می رود سخت در اشتباهیم فقط اگر لحظه ای به اطراف بنگریم عظمت این نظم و انضباط را می بینیم .

   

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله مدیریت در دنیای امروز سازمان ها

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  کتاب مدیریت منابع انسانی و روابط کار  تألیف دکتر ناصر میر سپاسی

  کتاب بیونیک نوشته : لوسین ژراردن

  کتاب چهره های درخشان تاریخ ، نوشته : ویلیام اُ دویت

  کتاب زنبور عسل ، نوشته : موریس مترلینگ

  و دیگر مجلات متفرقه و جزوات مربوطه ، تدوین : استاد علیرضا دهدشتیان

   

  .

کلمات کلیدی:   - - -
تحقیق در مورد سازمان, تحقیق در مورد سرپرستی, تحقیق در مورد مدیر, تحقیق در مورد مدیریت, مقاله در مورد سازمان, مقاله در مورد سرپرستی, مقاله در مورد مدیر, مقاله در مورد مدیریت, تحقیق دانشجویی درباره سازمان, تحقیق دانشجویی درباره سرپرستی, تحقیق دانشجویی درباره مدیر, تحقیق دانشجویی درباره مدیریت, مقاله دانشجویی درباره سازمان, مقاله دانشجویی درباره سرپرستی, مقاله دانشجویی درباره مدیر, مقاله دانشجویی درباره مدیریت, تحقیقات دانش آموزی در مورد سازمان, تحقیقات دانش آموزی در مورد سرپرستی, تحقیقات دانش آموزی در مورد مدیر, تحقیقات دانش آموزی در مورد مدیریت, مقالات دانش آموزی در مورد سازمان, مقالات دانش آموزی در مورد سرپرستی, مقالات دانش آموزی در مورد مدیر, مقالات دانش آموزی در مورد مدیریت

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان